Nassereith ja Roppen Road Pyöräilyreitti
Pyöräilyreitti road alkaen Tarrenz
Koe Tirolin kauneus ja vieraile historiallisessa Roppenissa
Kartta
Tämä 60 km pitkä maantiepyöräreitti vie sinut läpi upeiden maisemien Nassereithin kylästä Roppenin historialliseen keskukseen. Reitti tarjoaa monia mahdollisuuksia tutustua alueen kulttuuriin ja nauttia Tirolin kauneudesta.
road
60 km
1428 m
Kova
Reitin profiili
Reitin kohokohdat
0 km
0 km
Aloitus: Tarrenz Village centerTarrenz: Monipuolinen pyöräilykohde Alppien juurella.
Tarrenz tarjoaa upeat maisemat ja pyöräilymahdollisuudet Tirolin alueella. Alueella voi nauttia tasaisista teistä ja monipuolisista reiteistä, jotka sopivat niin maantie- kuin soratiepyöräilyyn. Lähellä sijaitsee myös Imst-Gurgltal pyöräilyreitti, joka on suosittu alueen pyöräilijöiden keskuudessa.8 km
8 km
NassereithKyläNassereith on idyllinen alppikylä, jossa voit nauttia rauhallisesta tunnelmasta ja upeista maisemista.
13 km
13 km
Holzleitensattel1119 mVuoristosolaHolzleitensattel on upea vuoristoalue, joka tarjoaa upeat näkymät yli ympäröivien kukkuloiden ja laaksojen.
23 km
23 km
MötzKyläMötzin kylä on täynnä historiaa ja perinnettä, ja siellä voit tutustua Tirolin perinteisiin.
27 km
27 km
Wengenberg1000 mHuippuWengenbergin alue tarjoaa monia mahdollisuuksia ulkoiluun ja alppimenoon, sekä upeat näkymät ympäröiville vuorille.
33 km
33 km
StamsKyläStamsin kylässä voit tutustua alueen rikkaaseen kulttuuriperintöön ja nauttia kauniista ympäristöstä.
48 km
48 km
RoppenKyläRoppen on viehättävä kylä, jossa voit tutustua alueen historiaan ja perinteisiin.
56 km
56 km
ImstKaupunkiImstissä voit tutustua alppikylän elämään ja nauttia kauniista vuoristomaisemista.
60 km
60 km
Maali: Tarrenz Village centerTarrenz: Monipuolinen pyöräilykohde Alppien juurella.
Pyöräilyreitit alkaen Tarrenz:
Tarrenz - Holzleitensattel - Obsteig - Silzer Wasserfall - Zwölferköpfl - Amberg - Oetz - Roppen (79km, 2392m ascent) Tarrenz - Arzl im Pitztal - Kreuzjöchlblick - Pillerhöhe - Faggen - Fließ - Burschlboden - Schönwies (88km, 1725m ascent) Tarrenz - Karres - Hexenplatte - Oetz - Östen - Hoher Bichl - Sandbichl - Sautens - Erdpyramiden - Imst (69km, 1313m ascent) Holzleitensattel ja Mötz Gravel Pyöräilyreitti Zugspitzblick ja Bichlbach Road Pyöräilyreitti Tarrenz - Wetterkreuz - Imst - Schönwies - Aussichtswarte - Zintlkopf - Strengen - St. Anton am Arlberg - Arlberg - Zürs - Wannenkopf - Scheibe - Holzgau - Kogel - Elbigenalp - Pfafflar - Hahntennjoch - Hoher Übergang (140km, 3942m ascent) Schloss Starkenberg ja Alpkopf Gravel Pyöräilyreitti Tarrenz - Wetterkreuz - Imst - Schönwies - Faggen - Pillerhöhe - Wenns - Schloss Starkenberg (71km, 2496m ascent) Nassereith ja Roppen Road Pyöräilyreitti Haastava Hahntennjoch ja Lermoos Gravel Pyöräilyreitti Kulttuurin ja luonnon helmassa Tirolissa